Organizator:

Warsztaty ,,Kreatywnie zdobię swój dom’’

Podziel się

Warsztaty Decoupage

z

 Timber & Metal pt.

 ,,Kreatywnie zdobię swój dom’’

to technika zdobienia przedmiotów polegająca na przyklejeniu do odpowiednio przygotowanej powierzchni, wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Można ozdabiać nim materiały jakim jest : drewno, szkło, tanina, plastik czy ceramika.

 

Jako producent mebli z litego drewna, właśnie ten surowiec wspólnie będziemy ozdabiać. Plan działania krok po kroku:

 

1. ozdabianym przedmiotem będzie przygotowany na kształt domku kawałek drewna. Z papierowych serwetek wybieramy motyw, który zamierzamy umieścić na domku. Im więcej kreatywności i pomysłów, tym ciekawszy projekt zrealizujesz.

2. Miejsce, gdzie przykleimy część wyciętej serwetki, malujemy biała farbą, jest to zabieg mający na celu lepsze uwidocznienie motywu serwetki. Jest tłem, można użyć różnych odcieni jasnych farb, co da efekt delikatnego cieniowania po przyklejeniu serwetki.

3. Farba schnie, a my mamy czas na zastanowienie się jak ma wyglądać nasz domek, podejmujemy decyzję odnośnie tematyki oraz wybranych kolorów. Dokładne wycinamy wzór.

4. Przykładamy wyciętą serwetkę do miejsca klejenia, wcześniej ją rozwarstwiając ( serwetki mają 3 warstwy). Delikatnie nanosimy klej na cały motyw za pomocą pędzla. Wyczucie jest istotne, gdyż można rozerwać wycięty motyw.

5. Czekamy, aż klej wyschnie i stworzy bezbarwna warstwę, możemy dodatkowo ozdobić domek, koralikami, lub wstążką.

 

 GOTOWE :)